GINOP PLUSZ 1.2.1-21

A Széchenyi Terv Plusz keretében meghirdetett GINOP_PLUSZ-1.2.1-21 kódszámú, „A mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása” című felhívásra az Emobility Solutions Kft. nyertes kérelmet nyújtott be „Az Emobility Solutions Kft. eszközbeszerzése és technológiai fejlesztése” címmel. GINOP_PLUSZ-1.2.1-21-2021-00305 azonosítószámmal a Támogató az Európai Regionális Fejlesztési Alapból és a hazai központi költségvetési előirányzatból 69,13 millió forint feltételesen vissza nem térítendő támogatásban részesítette.
A fejlesztés keretében a cég Szikszó, Belterület 1290/2 helyrajzi szám alatti telephelyének infrastrukturális korszerűsítése és funkcionális bővítése valósul meg. A fejlesztés eredményeképpen a telephelyen lehetőség nyílik a cég szolgáltatásainak elektromosjárműtöltő berendezések korszerűsítésére, szabványosítására, javítására, valamint diagnosztikájára irányuló tevékenységekkel történő bővítésére. A szervezeti hatékonyság növelése érdekében a pályázat keretében vállalatirányítási megoldások bevezetése, szervezetfejlesztés és képzés is megvalósul, amelyek egyúttal elősegítik a cég magasan kvalifikált munkatársainak megtartását is.
A projekt fizikai befejezése 2023.12.31-án megtörtént. A projekt a Magyar Állam támogatásával, az Európai Unió társfinanszírozásával valósult meg.
GINOP 2.1.7-15-2016-01277

A Széchenyi 2020 keretében meghirdetett GINOP 2.1.7-15-2016 kódszámú, „Prototípus, termék-, technológia- és szolgáltatásfejlesztés” című felhívásra az Emobility Solutions Kft. nyertes kérelmet nyújtott be „AC/DC konverter kifejlesztése” címmel. A GINOP 2.1.7-15-2016 azonosítószámmal a Támogató az Európai Struktúrális és Beruházási Alapból és a hazai központi költségvetési előirányzatból 49,85 millió forint feltételesen vissza nem térítendő támogatásban részesítette.
A fejlesztés célja a hazai és a nemzetközi piacon egyaránt versenyképes mobil DC elektromos autó konverter kialakítása volt. Projektcélunk elértük, hiszen a projekt megvalósítás során sikerült egy olyan AC/DC DC/DC berendezést létrehoznunk, amely segítségével akár 3-8-szor gyorsabban lehet tölteni az elektromos járművünket.
A projekt révén olyan eredmény elérésére került sor, amely az egész iparágra komoly hatással lehet, ugyanis sem a hazai, sem a nemzetközi piacon nincs olyan mobil DC töltő, ami prototípusunkhoz hasonló funkciókkl és töltési sebességgel bír, illetve kézi erővel is hordozható. A megvalósított fejlesztés révén egy piaci igényekre reflektáló, versenyképes terméket hoztunk létre, mely révén vállalkozásunk hosszú távú fenntarthatósága éspiaci pozíciója biztosított. Mindemellett a kifejlesztett berendezéssel nagy mértékben hozzá tudunk járulni a környezettudatos autózás népszerűsítéséhez is.
A projekt fizikai befejezése 2020. január 8-án megtörtént.