Napelem és energiatároló rendszerek
Középpontban az integráció és az összehangolt működtetés.
Az egyre inkább növekvő energiaárak napról-napra új kihívások elé állítják a gazdaság szereplőit. Ennek megfelelően ma már szinte lehetetlen komplex rendszerek üzemeltetése nélkül költséghatékonyan cégeket és vállalatokat működtetni – amihez pedig elengedhetetlenül szükséges, hogy az EV-töltő, a fotovoltaikus termelő rendszerek, valamint az akkumulátoros tárolók jól megtervezett és átgondolt egységben működjenek.
Könnyű kiépíthetőség, kényelem és időmegtakarítás, környezetvédelem és fenntarthatóság, passzív bevétel és függetlenség a szolgáltatóktól – csak, hogy néhány komoly érvet mondjunk a napelem rendszerek telepítése mellett, de az érvelés még sokáig folytatható lenne.
Napelem rendszer tervezés
Hogyan dolgozunk?
Tanácsadás, felmérés
Megvizsgáljuk az egyedi igényekre szabott rendszerek lehetőségeit a telepítési helyszínen.
Ügyintézés, tervezés
Benyújtjuk a helyi áramszolgáltatóhoz az igénybejelentőt, elkészítjük a csatlakozási terveket.
Rendszerméretezés
Az éves energiafogyasztás és -igény ismeretében meghatározzuk a szükséges teljesítményt, a napelemes rendszer, energiatároló méretét.
Napelem és inverter választás
Kiválasztjuk a megfelelő típusú és teljesítményű napelemeket és invertereket az előzetes rendszerméretezés alapján.
Engedélyek és előírások
Segítünk a helyi építési és műszaki előírások alapján a telepítéshez szükséges engedélyek beszerzésében.
Költségvetés és finanszírozás
Elkészítjük a projekt teljes költségvetését, bemutatjuk a finanszírozási lehetőségeket, támogatásokat és hiteleket.
Telepítés és karbantartás
A telepítés során az összes biztonsági előírást és gyártói ajánlásokat betartjuk, illetve vállaljuk az általunk telepített rendszerek rendszeres karbantartását.
Monitorozás és ellenőrzés
Monitoring rendszerünk lehetővé teszi a rendszer teljesítményének követését és az esetleges problémák azonnali azonosítását.
Energiatároló rendszerek
Elérkezett az okos energiatárolás ideje!
Tisztán látszik: már ma is, de a jövőben egyre inkább gazdaságosabbá válik az energiatárolás, ami ezzel lehetőséget teremt a biztosabb és kiszámíthatóbb működésnek. Az energiatárolással kapcsolatos tervezést és megvalósítást nem csak a törvényi szabályozói környezet motiválja, de a racionális gondolkodás is, ugyanis az energiatárolók alkalmazásával nem csak a hálózati hullámzás és túlterhelés kiküszöbölhető, de a mindennapi működés is megbízhatóbbá és olcsóbbá válik.
Energiatárolás feladatok kapcsán a legkisebbtől a legnagyobbig számtalan projektben bizonyítottunk már. Minden feladatunkhoz a legoptimális megoldást javasoljuk.
Átgondolt megoldások a telepítésben (teljesítménymenedzsment)
Előfordulhatnak olyan helyzetek amikor a gyakorlatban nem kivitelezhető a teljesítmény bővítése, ilyen esetekben az egyes töltőberendezésekre jutó teljesítményt szükséges dinamikusan korlátozni, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy olyan eszközt építünk a rendszerbe, ami figyelemmel kíséri az alaptevékenység teljesítményfelvételét, és csak a rendelkezésre álló ― alaptevékenységen felüli ― teljesítményt engedi a töltőberendezéseken felhasználni.
Ezzel a megoldással nem csak az alaptevékenység biztosítható megbízható és kiszámítható módon, de a töltőberendezéseken is folyamatos és optimális teljesítmény áll majd a rendelkezésünkre.
Középpontban a komplex megoldások (töltő, napelem és tároló)
A 21. századi modern és okos energiagazdálkodás lényege, hogy mind a szükséges termelés, mind pedig a megtermelt energia felhasználása tervezhető és kiszámítható legyen – aminek eredményeképpen tényleg csak minimális hálózati energiára lesz szükségünk. Ezen a ponton elég, ha a napelem-rendszerek nyújtotta lehetőségekre gondolunk, amelyek nem csak azt teszik lehetővé, hogy instant módon felhasználjuk az általuk megtermelt energiát, de azt is, hogy eltároljuk későbbi felhasználásra!
Ma már a rendszer legfontosabb elemei (töltőberendezés, napelem és energiatároló) jó lehetőséget biztosítanak arra vonatkozólag, hogy a rendelkezésünkre álló természeti forrásból nyert energiát a számunkra legoptimálisabb időben használjuk fel – ami azt is jelenti, hogy az ilyen komplex megoldások – a biztonságos és kiszámítható működés mellett – jelentős költségmegtakarítást is biztosítanak a számunkra.